הנהלת חשבונות

שיתוף ב email
שיתוף ב print
הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות מתבטאת בניהול הפעולות הכספיות של העסק באמצעות מערכות מידע שונות אשר תומכות בתיעוד החשבונאי מול מנהלי חשבונות, פקידי חשבונות, הפקת חשבוניות עסקה, הפקת קבלות, הפקת חשבוניות מס, דיווח לרשויות ועוד. כמו כן, הנהלת חשבונות כוללת גם ניהול תקין של ספרי החשבונות של העסק לרבות ספר תקבולים ותשלומים, פנקס הזמנות וכדומה.

מטרתה העיקרית הנה לדאוג לכך שניהול העניינים הכספיים והפיננסיים של העסק יתבצע באופן מסודר, מאורגן, מתועד ונכון. חשוב להדגיש כי הנהלת חשבונות משמשת לא רק לצרכים טכניים. למעשה, הנהלת חשבונות מסייעת לבעל העסק לקבל באופן שוטף משוב רלוונטי אודות תוצאותיה של הפעילות העסקית. למשל, בנושאים כגון תמחור, גבייה, מיסוי וכדומה.

משרד רואי חשבון אמנון בן שושן מעמיד לרשות לקוחותיו שירותים מתקדמים של הנהלת חשבונות אשר מורכבים היטב מייעוץ מקצועי, התנהלות נכונה מול רשויות המס, מקסום החשבונאות הפיננסית לכדי אפקטיביות מרבית ומתן פתרונות חשבונאיים יצירתיים לכל אתגר ואתגר. זאת, בין אם העסק הוא עסק של איש אחד, ובין אם מדובר על חברה או תאגיד אשר מעסיקים שכירים רבים וזקוקים להנהלת חשבונות מורכבת. המשרד מקפיד על שקיפות מלאה מול העסק ועובד בשיתוף פעולה גם מול מחלקות פנימיות של הנהלת חשבונות.

הנהלת חשבונות חד צדדית או הנהלת חשבונות כפולה?

בעסקים קטנים, הנהלת חשבונות מתבצעת בדרך כלל בשיטה החד-צדדית, ובחברות מדובר כבר על הנהלת חשבונות כפולה. שימו לב, ישנם מקרים רבים בהם ההחלטה על סוג הנהלת החשבונות מתקבלת באופן שרירותי וללא בדיקה מעמיקה, למרות שלכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות מובהקים.

הנהלת חשבונות יכולה להתבצע על ידי העסק באופן עצמאי, על ידי מיקור חוץ של חברת הנהלת חשבונות ו/או בעזרת רואה חשבון. כאן, יש לציין כי קיים הבדל מהותי בין משרד רואה חשבון לבין משרד הנהלת חשבונות. בעוד רואה חשבון הוא איש מקצוע מיומן אשר עוסק בנושאים חשבונאיים מורכבים ברמה הרוחבית, הנהלת חשבונות היא תפקיד בעל אלמנטים אדמיניסטרטיביים מובהקים.

הנהלת חשבונות – פנימית או חיצונית?

בעלי עסקים רבים מתלבטים לגבי שירותי הנהלת חשבונות. קרי, האם להשאיר את הנהלת החשבונות בתוך הארגון או שמא כדאי "להוציא אותה החוצה" לחברה מקצועית. בעניין זה, יודגש כי התשובה משתנה מעסק לעסק ובהתאם לצרכים הספציפיים אשר עומדים על הפרק.

ככלל, הנהלת חשבונות פנימית יכולה בהחלט לשמש את העסק היטב שכן היא מנוהלת In House ומשתלבת עם כלל הפעילות. אולם, הצלחתה טמונה כמובן בניסיון ובמקצועיות של העומד מאחוריה. כמו כן, היא דורשת משאבים כגון זמן, אנרגיות וידע אשר אינם תמיד זמינים (במיוחד בעסקים קטנים ובינוניים). עסקים אשר רוצים להשאיר את הנהלת החשבונות בתוך הארגון יכולים להשלים את התמונה עם תמיכה קונסיסטנטית וייעוץ מקצועי מטעם רואה חשבון אשר מכיר את פעילותם ויודע לנתב אותה במיומנות במסדרונות המיסוי וההטבות. לא זו אף זו, גם כאשר העסק מחזיק בהנהלת חשבונות פנימית מקצועית (המנוהלת על ידי מנהלי חשבונות מוסמכים), ייעוץ מטעם רואה חשבון לא יסולא בפז.

הנהלת חשבונות חיצונית היא הנהלת חשבונות אשר מנוהלת לחלוטין מחוץ לארגון ונהנית ממקצועיות אך גם מריחוק מסוים מהפעילות העסקית השוטפת. אי לכך, היא מתאימה לעסקים מסוימים בלבד.

מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק – פתח דבר תהליך פתיחת עסק הוא מורכב. באמצעות מידע מקצועי ורלוונטי, אתם עשויים לגלות שהוא גם מהנה. רגע לפני ההחלטה, להלן

קרא עוד »
הקמת חברה-משרדי רואי חשבון

הקמת חברה בע"מ

הקמת חברה בע"מ – פתח דבר פעילות עסקית ניתן לקיים הן כעצמאי והן על ידי הקמת חברה בע"מ. התאגדות כחברה בע"מ מזניקה את תדמית העסק

קרא עוד »
בחירת רואה חשבון

בחירת רואה חשבון

מינוי רואה חשבון – פתח דברים בעלי המקצוע אשר רשאים להעניק שירותי ניהול ספרי העסק וייצוג מול רשויות המס הנם רואה חשבון / יועץ מס.

קרא עוד »

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי
משרד רואה חשבון
משרד רואה חשבון - תושב חוזר - החזר מס הכנסה - רואה חשבון בתל אביב
סגירת תפריט

השאירו פרטים

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

שירותים מקצועיים לעצמאיים

משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות’ נותן ללקוחותינו שירות פתיחת התיקים ברשויות ומקל על לקוחותיו בשלבי ההקמה הראשונים בתחילת הפעילות העסקית. 
יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת עסק עצמאי בצורה חפוזה ולא שקולה. ולכן קיים צורך בפנייה לרואה חשבון מיד עם גיבוש ההחלטה על התחלת הפעילות העסקית של עצמאי. 
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' הלקוחות נהנים ממגוון שירותים מקצועיים החל מבדיקת היתכנות וכדאיות לפתיחת עסק עצמאי ועריכת תכנית עסקית וכלה בייעוץ בנושא מימון וליווי מול הבנקים, טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של העסק. 
משרדינו מעניק ללקוחותיו מידע ראשוני על התנהלות נכונה מול רשויות המס בישראל והתייחסות לסוגיות חשובות בנושאים כגון: מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי והנחיות בנושא ניהול תקין של ספרי העסק.
משרדינו אמון על ליווי הפעילות העסקית היום יומית של עצמאיים במטרה לבחון בכל נקודת זמן היכן ניתן להתייעל ולשפר את הרווחיות בעסק כבר בשנה השוטפת ולא בדיעבד ואף מעניק מענה מידי לסוגיות שוטפות המעסיקות את בעל העסק בנושאים של העסקת עובדים, התמודדות בניהול ספרים תקין, ניהול רכש, הגדלת רווחיות וניהול תזרים מזומנים בעסק. 
משרדינו מתמחה בליווי מקצועי וייעוץ מיסויי לעצמאיים לכל אורך הפעילות העסקית, מעניק ייצוג ללקוחותיו מול רשויות המס ומגיש דוחות מס שנתיים והצהרות הון למס הכנסה לעצמאיים ויחידים שונים החייבים בדיווח. 

ליווי בפתיחת עסקים וייעוץ עסקי

יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת עסק בצורה חפוזה ולא שקולה.
פנייה לרואה חשבון תוכל לבור את המוץ מן התבן ולכוון את הלקוח לדרך הפעולה הטובה ביותר. 
חוות דעתו של רואה החשבון משנה לחלוטין את התפיסה הראשונית אודות העסק ויכולה אף להיות משמעותית בהתחקות אחר המודל הכלכלי הנכון. 
שירותי ראיית חשבון מלווים את בעל העסק לאורך כל פעילותו העסקית. 
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' תקבלו שירות היתכנות לבדיקת כדאיות לפתיחת עסק, סוג ההתאגדות המועדף (עצמאי/חברה, עוסק פטור/מורשה), ייעוץ וליווי בהתנהלות נכונה מול הבנקים, כמו גם טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של העסק, בעיקר מן הפן הכספי.
משרד רואה החשבון אמנון בן שושן ושות' מספק במידת הצורך ייצוג בדיוני מס וביקורת של רשויות המס, ביצוע הערכות שווי, עריכת משכורות לעובדים, כתיבת תכניות עסקיות, ייעוץ מיסויי ועסקי שאינו שגרתי, עריכת תשתית לניהול תקציב החברה, בניית דוח תזרים מזומנים, תכנון מבנה עסקי, בניית תמחיר למוצרי העסק וכדומה.

שירותי ראיית חשבון

היבטי מיסוי מקיפים ומשפעים על חיינו החל ממיסים עקיפים, דרך מיסים ישירים ושיקולי מס מושפעים ממצבו של הלקוח והיבטיו האינדיבידואליים. 
משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' מעניק ללקוחותיו שירותי ראיי חשבון ביחס אישי המותאם לצרכיו ושאיפותיו של הלקוח. 
עצמאיים רבים מתלבטים לגבי העיתוי הנכון לפנייה לשירותי ראיית חשבון. במרבית המקרים, ההתנהלות הראשונית נעשית באופן עצמאי על בסיס ייעוץ מחברים, סיוע מצד קרובי משפחה, התבססות על מידע מהאינטרנט או העיתונות וכדומה. 
כאשר הסוגיות הופכות למורכבות יותר ו/או כאשר מתבררים פערי ידע משמעותיים, נעשית פנייה לרואה חשבון מקצועי. מדובר בטעות נפוצה אשר עלולה לגרום לנזקים כלכליים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. 
פנייה למשרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' לקבלת שירותי ראיית חשבון  הנה "יפה שעה אחת קודם". 
טביעת היד המקצועית לא תסייע רק בהתנהלות השוטפת, אלא תוכל גם להשפיע על השיקולים הפיננסיים ולשנות מקצה לקצה את הכדאיות העסקית וההיתכנות הכלכלית. 
משרד אמנון בן שושן ושות' הוא משרד רואה חשבון בתל אביב אשר עומד לרשות לקוחותיו במגוון תחומים ומספק שירותי ייעוץ חד פעמיים וליווי מלא ושוטף לעסקים ואנשים פרטיים. 
המשרד רואה לעצמו למטרה להוביל את הלקוח להתנהלות מיסויית וחשבונאית נכונה אשר תמקסם את נכסיו בזכות מיומנות והיכרות מעמיקה של החקיקה, התקינה, הפסיקה, הרפורמות והתמורות בעולם הפיננסי בישראל בכלל, ודיני המיסים בפרט.

הקמה וליווי מקצועי לחברות בע"מ

ישנם שיקולים משפטיים ומיסויים רבים בהקמת חברה.  
יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת חברה בע"מ בצורה חפוזה ולא שקולה. ולכן קיים צורך בפנייה לרואה חשבון מיד עם גיבוש ההחלטה על התחלת פעילות עסקית כחברה בע”מ.
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' תקבלו שירותים לבדיקת היתכנות וכדאיות לפתיחת חברה, סוג ההתאגדות המועדף, עריכת תכנית עסקית, ייעוץ בנושא מימון וליווי מול הבנקים, טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של החברה. 
משרדינו מעניק ללקוחותיו מידע ראשוני על התנהלות נכונה מול רשויות המס בישראל והתייחסות לסוגיות בנושאים- מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי והנחיות בנושא ניהול תקין של ספרי העסק.
משרדינו אמון על ליווי הפעילות העסקית היום יומית של החברה במטרה לבחון היכן ניתן לייעל ולשפר את הרווחיות בחברה כבר בשנה השוטפת ולא בדיעבד ונותן מענה מידי לסוגיות שוטפות המעסיקות את בעל העסק בנושאים של העסקת עובדים, התמודדות בניהול ספרים תקין, ניהול רכש, הגדלת רווחיות בחברה, בניית תקציב בחברה לצורך בחינת עמידה ביעדים וניהול תזרים מזומנים.

מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא תחום מורכב, שכן הוא מהווה שילוב עדין בין דיני המסים בישראל, הדין הזר ואמנות מס בינלאומיות. כמו כן, הוא מושפע באופן ספציפי מאופייה של הפעילות העסקית ומטרותיו של העומד מאחוריה.

תכנון מס בנוגע למיסוי בינלאומי הוא בעל משקל רב לגבי הפחתת נטלי מס גבוהים בגין הכנסות ורווחים שהנם תולדה של פעילות בחו”ל. לא אחת, שירותי רואה חשבון במיסוי בינלאומי משפיעים באופן ישיר על כדאיותה של ההשקעה והפעילות מחוץ לישראל. 
בין השאר, מטרתו של הליווי המקצועי הנה למנוע מצבים של כפל מס.

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות’, מתמחה במיסוי בינלאומי ומציע ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים בתחום כגון ייעוץ ותכנון מס בינלאומי מקיף, בחינת מבנה החזקות בחו”ל בדגש על שיקולי מס אפקטיביים, היכרות עם אמנות מס רלוונטיות לצמצום נטלי מס בינלאומיים, ייעוץ בדבר רה-לוקיישן לתושבי ישראל, מתן ייעוץ לעולים חדשים ותושבים חוזרים, בקשות לרשות המסים בישראל עבור תושב ישראל בנושא- גילוי מרצון, עריכה והגשת בקשות  פרה-רולינג, ייעוץ וליווי מול בנקים בנושא העברות כספים מחו"ל, ייעוץ מס בנושא ירושות ומתנות, עריכת חוות דעת מקצועיות בתחום המיסוי, עריכת הצהרות הון, צמצום נטל מס אשר מוטל על גורמים זרים שפועלים בישראל, ניהול נכון של חלוקת רווחים לצורכי מס, סיוע בהגשת דו”ח מס בחו”ל, סיוע בהקמת ישויות במדינות זרות (ובישראל), שינויים מבניים, קביעת מחירי העברה, תזמון ושיטתיות אשר כרוכים בחלוקת דיבידנדים, מתן ייעוץ לתושבים זרים העובדים בישראל ועוד.

דילוג לתוכן
צור קשר