חישוב נפרד לבני הזוג

שיתוף ב email
שיתוף ב print
חישוב נפרד לבני הזוג

ביום 1 בפברואר ניתן פסק דין מלכיאלי בבית המשפט העליון בשאלת דרך חישוב ההכנסה הנובעת מעבודתם של בני זוג נשואים העובדים יחד בעסק/בחברה שבבעלותם, בנפרד או במאוחד.

ע”פ סעיף 66 (ד’) לפקודת מס הכנסה בן זוג יהיה רשאי לתבוע חישוב מס נפרד רק כאשר הכנסת בן זוג האחר באה ממקור הכנסה שהוא בלתי תלוי במקור ההכנסה של בן הזוג השני, כמו כן הסעיף קובע כי בהתקיים אחת מהחזקות העובדתיות הבאות, הכנסת בן הזוג האחד תחשב כתלויה בהכנסת האחר ובני הזוג לא יוכלו לתבוע חישוב נפרד של הכנסותיהם:

  1. הכנסת בן הזוג נובעת מעסק או משלח יד של בן הזוג השני.
  2. הכנסת בן הזוג האחד נובעת מחברה או שותפות אשר יש בה לשני בני הזוג או לבן הזוג השני 10% מזכויות ההצבעה או זכות בהנהלה.

בעקבות פסק הדין, לא קיימת כל אפשרות לחישוב מס נפרד בחברה או עסק בהם עובדים שני בני הזוג, אלא רק במסגרת הוראות סעיף 66 (ה) לפקודה, המאפשר לבני הזוג לתבוע כי ייעשה חישוב נפרד של המס כל הכנסותיהם עד לסכום של 49,680 ₪ וזאת על אף שקיימת תלות במקור הכנסתם של בני הזוג, בהתקיים התנאים הבאים:

  1. כל אחד מבני הזוג עבד בשנת המס הרלוונטית, במקום העיסוק הקבוע (שאינו דירת מגורים המשמשת למגוריהם של בני הזוג) 36 שעות שבועיות לפחות, במשך תקופה של עשרה חודשים או יותר בשנת המס.
  2. לבני הזוג אין הכנסת עבודה אחרת או הכנסה מעסק או משלח יד, למעט הכנסה כאמור שקבע שר האוצר בתקנות, באישור ועדת הכספים של הכנסת.
  3. הודעה על תביעה נמסרה לפקיד השומה לפחות חודש לפני תחילתה של התקופה שבעדה נתבע החישוב הנפרד של המס.

חוזר זה נועד למסירת מידע בלבד ואין לראות בתוכנו מתן ייעוץ או חוות דעת.

 כותב המאמר: אמנון בן שושן, רואה חשבון

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מיסוי הכנסה משכר דירה

מיסוי הכנסה משכר דירה

פתח דברים מיסוי הכנסה משכר דירה- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. הכנסות משכירות מקרקעין יכולות להיחשב כהכנסה מעסק לפי סעיף 2(1) לפקודה ויכולות להתמסות

הנהלת חשבונות

שירותי הנהלת חשבונות לחברות ועצמאים

שירותי הנהלת חשבונות – פתח דברים הנהלת חשבונות הנה שירות שניתן לעסקים (עצמאים וחברות) לצורך ניהול הרישום החשבונאי של העסק באמצעות מערכות ממוחשבות שתומכות בתיעוד

טופס 5329

טופס 5329 FORM

טופס 5329 – פתח דבר רשויות המס פועלות במספר דרכים לאיתור אזרחים שמעלימים הכנסה. אחת הדרכים הנה באמצעות מאגרי מידע של רשויות המדינה. דרך נוספת

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

משרד רואה חשבון - תושב חוזר - החזר מס הכנסה - רואה חשבון בתל אביב
משרד רואה חשבון