ייעוץ עסקי

שיתוף ב email
שיתוף ב print
ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי – פתח דבר

ייעוץ עסקי הוכח כגורם המשפר את תוצאות הפעילות העסקית.
מדובר בתהליך שבו יועץ מנתח את הפעילות העסקית הקיימת ומסייע לבעל העסק לייעל את הניהול לצורך השגת מטרותיו.
הקמת עסק היא עניין מורכב שדורש הכנה מוקדמת והתעסקות עם מספר נושאים, אך גם לאחר צליחת המשוכה הראשונה,  אין אפשרות לנוח על זרי הדפנה.
בשביל להפעיל עסק בצורה מוצלחת, ולמנף את הפוטנציאל הטמון בו, כדאי מאוד לשקול קבלת שירותי ייעוץ.

מטרת הייעוץ העסקי

 1. היועץ העסקי מסייע לבעל העסק לזהות את נקודות התורפה ומספק כלים שימושיים לניהול ולהצלחה עסקית.
 2. תכנון הצעד הבא בעסק- שירותי הייעוץ העסקי יספקו לבעל העסק את ההסתכלות הרחבה שתאפשר לו זמן הכנה מראש לבאות.
 3.  ייעוץ עסקי מאפשר לבעל העסק לקבל את התמונה הרחבה, מתוך התבוננות מבחוץ פנימה  מצד אדם בלתי תלוי.
 4. סדר, ארגון וניהול זמן.
 5. גיבוש לידי כתיבת תוכנית עסקית.

יסודות הייעוץ עסקי בעת הקמת העסק

בייעוץ עסקי ראשוני בעת פתיחת עסק יידונו הנושאים כמפורט להלן:

 1. בחינת סוג הפעילות הרצוי בעת ההקמה- עצמאי יחיד, שותפות או הקמת חברה בע"מ בפן המיסוי (ייעוץ מס) , הכלכלי, המשפטי והאישי.
 2. אפשרויות הרישום בעת פתיחת התיקים ברשויות: מע”מ (עוסק פטור/ עוסק מורשה), ביטוח לאומי (מעמד המבוטח הנדרש) ומס הכנסה .
 3. התנהלות נכונה מול רשויות המס ואופן העבודה מול כל רשות.
 4. שיקולי העסקת עובדים, ניהול עובדים בפן המקצועי, הכלכלי והמשפטי.
 5. מטרות בעל העסק בעת הקמת העסק.
 6. בחינת עמידה בקריטריונים לפני כניסה לענף פעילות עסקי.
 7. הוראות ניהול ספרי העסק- הוצאת חשבוניות, הזמנות, קבלות, הפקדות בבנק וכו’.
 8. מיצוי זכויות והטבות מס.
 9. ניהול תזרים מזומנים בעסק והתנהלות מול הבנק. סקירת האפשרויות למימון הפעילות.
 10. ניתוח הוצאות עסקיות לצורכי מס הכנסה ומע"מ.
 11. ניתוח השקעות ברכוש קבוע והוצאות שוטפות כגון- שכר דירה, אחזקה, משרדיות, קבלני משנה, רכב, שיווק ופרסום, רכוש קבוע וכדומה.
 12. מתן כלים לניהול זמן.

ייעוץ עסקי בעסק חי

בתהליך הייעוץ ייבחנו המצב הפיננסי הקיים בעסק באמצעות ניתוח דוחות כספיים ויעדיו של בעל העסק ולאחר מכן תיכתב תכנית עבודה שתקבע את המדיניות החדשה להתנהלות עסקית לצורך השגת היעדים באמצעות כלים ניהוליים שיסופקו ע"י היועץ.

ייעוץ עסקי – הכנת תכנית עסקית  / אסטרטגיה עסקית

תכנית עסקית היא בראש ובראשונה תכנון אסטרטגי עבור בעל עסק במטרה להציב את היעדים מבחינה עסקית. תכנית עסקית טובה מאפשרת לבעל העסק לבחון האם ה"היתכנות הרעיונית" שלו הנה ברת ביצוע.
במקרים רבים יש רעיונות נפלאים, אבל כאשר בוחנים את המספרים מגלים שאין כלל היתכנות כלכלית.
התכנית העסקית תספק תמונה עתידית צפויה של העסק מהבחינות כמפורט להלן:

 1. אסטרטגיה עסקית, שיווקית, תפעולית וקבלת מימון.
 2. ניתוח שיטתי ומסודר של כל ההכנסות והוצאות החזויות בעסק.
 3. בדיקת כדאיות מעמיקה של הפעילות.
 4. חשוב- יכולת עמידה של העסק משברים פיננסיים חריגים ולא צפויים
 5. בדיקת עמידה ביעדים עסקיים ויעדים פיננסיים.

חשוב לזכור- הגעה לפגישה עסקית מול משקיעים פוטנציאלים או בנקים עם תכנית עסקית שכתובה וערוכה באופן מקצועי, מעידה על רצינותו של בעל העסק ומציגה אותו באור חיובי ורציני ובכך מגדילה את סיכויו פי כמה לקבלת עזרה ממשקיעים או אשראי מבנקים וזאת ביחס לבעל עסק שיגיע ללא תוכנית כתובה, אף אם ירצה באופן רהוט ומקצועי על האסטרטגיה העסקית החזויה בעסקו.

ייעוץ עסקי בהתנהלות מול בנקים

התנהלות נכונה בעת פתיחת חשבון בנק העסקי ומול הפקידים בבנק המנהלים את החשבון, משפרת באופן ניכר את תזרים המזומנים בעסק ולכן נדרש לנתח את המצב הפיננסי הקיים ולהכיר את עולם הבנקאות והשירותים הניתנים בבנקים, בין היתר באמצעות ליווי במימון עסקי.

כלים שימושיים בייעוץ עסקי

לצורך מתן שירותי ייעוץ עסקי, נדרש נותן השירות לעשות שימוש בכלים חשבונאיים כגון בקרה על הנהלת החשבונות, ניתוח דוח כספיים בעסק – רווח והפסד ומאזן (במקרה של חברה), עריכת חיתוך רבעוני בעסק, ניהול ובניית תקציב חזוי לעסק לתקופה עתידית אל מול בקרה תקציבית בעסק בפועל, בניהול דוח תזרים מזומנים בעסק ובניית תמחיר לשירותים ו/או למוצרים הנמכרים בעסק.

אודות משרדינו

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות’ הנו משרד רואה חשבון בתל אביב המעניק שירותי ייעוץ מס וייעוץ עסקי לעצמאיים
ולחברות בע"מ החל משלב התכנון וההקמה וכן במהלך הפעילות העסקית באמצעות כלים מתקדמים לניתוח דוחות הכספיים.
משרדינו מנוסה בליווי תהליכי שיקום והבראה לעסקים ומהווה כתובת מקצועית ללקוחות מתחומים שונים.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק – פתח דבר תהליך פתיחת עסק הוא מורכב. באמצעות מידע מקצועי ורלוונטי, אתם עשויים לגלות שהוא גם מהנה. רגע לפני ההחלטה, להלן

קרא עוד »
תכנון מס

תכנון מס

פתח דבר ניהול פיננסי נכון בחיי היום יום בבית ובעסק שלנו יכול להביא לרווחה ולצמצום משמעותי במסים. תכנון מס הנו חלק בלתי נפרד ממנו ומטרתו

קרא עוד »
הקמת עסק

הקמת עסק

הקמת עסק – פתח דבר גיבשתם החלטה על הקמת עסק חדש? תהליך הקמת עסק הוא מורכב. באמצעות מידע מקצועי ורלוונטי, אתם עשויים לגלות שהוא גם

קרא עוד »

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

משרד רואה חשבון - תושב חוזר - החזר מס הכנסה - רואה חשבון בתל אביב
משרד רואה חשבון
סגירת תפריט

רישום לניוזלטר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לעדכן אתכם!

שירותים מקצועיים לעצמאיים

משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות’ נותן ללקוחותינו שירות פתיחת התיקים ברשויות ומקל על לקוחותיו בשלבי ההקמה הראשונים בתחילת הפעילות העסקית. 
יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת עסק עצמאי בצורה חפוזה ולא שקולה. ולכן קיים צורך בפנייה לרואה חשבון מיד עם גיבוש ההחלטה על התחלת הפעילות העסקית של עצמאי. 
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' הלקוחות נהנים ממגוון שירותים מקצועיים החל מבדיקת היתכנות וכדאיות לפתיחת עסק עצמאי ועריכת תכנית עסקית וכלה בייעוץ בנושא מימון וליווי מול הבנקים, טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של העסק. 
משרדינו מעניק ללקוחותיו מידע ראשוני על התנהלות נכונה מול רשויות המס בישראל והתייחסות לסוגיות חשובות בנושאים כגון: מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי והנחיות בנושא ניהול תקין של ספרי העסק.
משרדינו אמון על ליווי הפעילות העסקית היום יומית של עצמאיים במטרה לבחון בכל נקודת זמן היכן ניתן להתייעל ולשפר את הרווחיות בעסק כבר בשנה השוטפת ולא בדיעבד ואף מעניק מענה מידי לסוגיות שוטפות המעסיקות את בעל העסק בנושאים של העסקת עובדים, התמודדות בניהול ספרים תקין, ניהול רכש, הגדלת רווחיות וניהול תזרים מזומנים בעסק. 
משרדינו מתמחה בליווי מקצועי וייעוץ מיסויי לעצמאיים לכל אורך הפעילות העסקית, מעניק ייצוג ללקוחותיו מול רשויות המס ומגיש דוחות מס שנתיים והצהרות הון למס הכנסה לעצמאיים ויחידים שונים החייבים בדיווח. 

ליווי בפתיחת עסקים וייעוץ עסקי

יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת עסק בצורה חפוזה ולא שקולה.
פנייה לרואה חשבון תוכל לבור את המוץ מן התבן ולכוון את הלקוח לדרך הפעולה הטובה ביותר. 
חוות דעתו של רואה החשבון משנה לחלוטין את התפיסה הראשונית אודות העסק ויכולה אף להיות משמעותית בהתחקות אחר המודל הכלכלי הנכון. 
שירותי ראיית חשבון מלווים את בעל העסק לאורך כל פעילותו העסקית. 
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' תקבלו שירות היתכנות לבדיקת כדאיות לפתיחת עסק, סוג ההתאגדות המועדף (עצמאי/חברה, עוסק פטור/מורשה), ייעוץ וליווי בהתנהלות נכונה מול הבנקים, כמו גם טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של העסק, בעיקר מן הפן הכספי.
משרד רואה החשבון אמנון בן שושן ושות' מספק במידת הצורך ייצוג בדיוני מס וביקורת של רשויות המס, ביצוע הערכות שווי, עריכת משכורות לעובדים, כתיבת תכניות עסקיות, ייעוץ מיסויי ועסקי שאינו שגרתי, עריכת תשתית לניהול תקציב החברה, בניית דוח תזרים מזומנים, תכנון מבנה עסקי, בניית תמחיר למוצרי העסק וכדומה.

שירותי ראיית חשבון

היבטי מיסוי מקיפים ומשפעים על חיינו החל ממיסים עקיפים, דרך מיסים ישירים ושיקולי מס מושפעים ממצבו של הלקוח והיבטיו האינדיבידואליים. 
משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' מעניק ללקוחותיו שירותי ראיי חשבון ביחס אישי המותאם לצרכיו ושאיפותיו של הלקוח. 
עצמאיים רבים מתלבטים לגבי העיתוי הנכון לפנייה לשירותי ראיית חשבון. במרבית המקרים, ההתנהלות הראשונית נעשית באופן עצמאי על בסיס ייעוץ מחברים, סיוע מצד קרובי משפחה, התבססות על מידע מהאינטרנט או העיתונות וכדומה. 
כאשר הסוגיות הופכות למורכבות יותר ו/או כאשר מתבררים פערי ידע משמעותיים, נעשית פנייה לרואה חשבון מקצועי. מדובר בטעות נפוצה אשר עלולה לגרום לנזקים כלכליים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. 
פנייה למשרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' לקבלת שירותי ראיית חשבון  הנה "יפה שעה אחת קודם". 
טביעת היד המקצועית לא תסייע רק בהתנהלות השוטפת, אלא תוכל גם להשפיע על השיקולים הפיננסיים ולשנות מקצה לקצה את הכדאיות העסקית וההיתכנות הכלכלית. 
משרד אמנון בן שושן ושות' הוא משרד רואה חשבון בתל אביב אשר עומד לרשות לקוחותיו במגוון תחומים ומספק שירותי ייעוץ חד פעמיים וליווי מלא ושוטף לעסקים ואנשים פרטיים. 
המשרד רואה לעצמו למטרה להוביל את הלקוח להתנהלות מיסויית וחשבונאית נכונה אשר תמקסם את נכסיו בזכות מיומנות והיכרות מעמיקה של החקיקה, התקינה, הפסיקה, הרפורמות והתמורות בעולם הפיננסי בישראל בכלל, ודיני המיסים בפרט.

הקמה וליווי מקצועי לחברות בע"מ

ישנם שיקולים משפטיים ומיסויים רבים בהקמת חברה.  
יזמים רבים הנמצאים בתחילת דרכם, ניגשים להקמת חברה בע"מ בצורה חפוזה ולא שקולה. ולכן קיים צורך בפנייה לרואה חשבון מיד עם גיבוש ההחלטה על התחלת פעילות עסקית כחברה בע”מ.
במשרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות' תקבלו שירותים לבדיקת היתכנות וכדאיות לפתיחת חברה, סוג ההתאגדות המועדף, עריכת תכנית עסקית, ייעוץ בנושא מימון וליווי מול הבנקים, טיפים ועצות מעשיות לניהול נכון של החברה. 
משרדינו מעניק ללקוחותיו מידע ראשוני על התנהלות נכונה מול רשויות המס בישראל והתייחסות לסוגיות בנושאים- מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי והנחיות בנושא ניהול תקין של ספרי העסק.
משרדינו אמון על ליווי הפעילות העסקית היום יומית של החברה במטרה לבחון היכן ניתן לייעל ולשפר את הרווחיות בחברה כבר בשנה השוטפת ולא בדיעבד ונותן מענה מידי לסוגיות שוטפות המעסיקות את בעל העסק בנושאים של העסקת עובדים, התמודדות בניהול ספרים תקין, ניהול רכש, הגדלת רווחיות בחברה, בניית תקציב בחברה לצורך בחינת עמידה ביעדים וניהול תזרים מזומנים.

מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא תחום מורכב, שכן הוא מהווה שילוב עדין בין דיני המסים בישראל, הדין הזר ואמנות מס בינלאומיות. כמו כן, הוא מושפע באופן ספציפי מאופייה של הפעילות העסקית ומטרותיו של העומד מאחוריה.

תכנון מס בנוגע למיסוי בינלאומי הוא בעל משקל רב לגבי הפחתת נטלי מס גבוהים בגין הכנסות ורווחים שהנם תולדה של פעילות בחו”ל. לא אחת, שירותי רואה חשבון במיסוי בינלאומי משפיעים באופן ישיר על כדאיותה של ההשקעה והפעילות מחוץ לישראל. 
בין השאר, מטרתו של הליווי המקצועי הנה למנוע מצבים של כפל מס.

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות’, מתמחה במיסוי בינלאומי ומציע ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים בתחום כגון ייעוץ ותכנון מס בינלאומי מקיף, בחינת מבנה החזקות בחו”ל בדגש על שיקולי מס אפקטיביים, היכרות עם אמנות מס רלוונטיות לצמצום נטלי מס בינלאומיים, ייעוץ בדבר רה-לוקיישן לתושבי ישראל, מתן ייעוץ לעולים חדשים ותושבים חוזרים, בקשות לרשות המסים בישראל עבור תושב ישראל בנושא- גילוי מרצון, עריכה והגשת בקשות  פרה-רולינג, ייעוץ וליווי מול בנקים בנושא העברות כספים מחו"ל, ייעוץ מס בנושא ירושות ומתנות, עריכת חוות דעת מקצועיות בתחום המיסוי, עריכת הצהרות הון, צמצום נטל מס אשר מוטל על גורמים זרים שפועלים בישראל, ניהול נכון של חלוקת רווחים לצורכי מס, סיוע בהגשת דו”ח מס בחו”ל, סיוע בהקמת ישויות במדינות זרות (ובישראל), שינויים מבניים, קביעת מחירי העברה, תזמון ושיטתיות אשר כרוכים בחלוקת דיבידנדים, מתן ייעוץ לתושבים זרים העובדים בישראל ועוד.

דילוג לתוכן
צור קשר