השינויים האחרונים בשווקים הפיננסיים בישראל מדגישים את הצורך בכוח אדם מקצועי ומיומן המתמחה בתחום המס. יועצי מס מקצועיים דרושים היום מאוד לכל מוסד, לכל עסק גדול ובמשרדי ראיית חשבון. יעוץ מס נמנה עם השירותים הנפוצים והחיוניים במשק הישראלי, וניתן למגוון רחב של לקוחות עסקיים: 

 1. יחידים ששוקלים התחלת פעילות עסקית ומעוניינים בייעוץ ראשוני טרם התחלת הפעילות, החזרי מס, בנושא פרישה וכדומה.
 2. יעוץ מס לחברות בנושאים הקשורים לרכישה ומיזוג, הגשת בקשות להחלטות מיסוי (פרה רולינג) על עסקאות מול רשויות המס, העסקת עובדים, הוראות ניהול ספרים, מיסוי בינלאומי, רה ארגון וכדומה.
 3. יעוץ מס לעצמאיים שמחליטים על הרחבת/שינוי הפעילות העסקית, השלכות מס על עסקאות מס מסוימות, יעוץ במעבר מפעילות עצמאי לחברה וכדומה.
 4. יעוץ מס בינלאומי- תושבים חוזרים המעוניינים בחוות דעת בנוגע להשלכות המס המקומי עם או בטרם חזרתם ארצה.
 5. יעוץ מס לאנשים פרטיים, עצמאיים וחברות הפועלות בענף הנדל”ן בתחום מיסוי מקרקעין.
 6. חברות הייטק ויצואנים- ייעוץ מס בתחום חוק עידוד השקעות הון. 
 7. בחינת זכאות להחזר מס הכנסה לשכירים.

משרד רואי חשבון בן שושן ושות’ הוא משרד יעוץ מס בתל אביב, שמספק שירותי יעוץ בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי לשורה ארוכה של לקוחות, תוך הקפדה על קשר אישי, היכרות מעמיקה וזמינות גבוהה.

תחומי עיסוקו של יועץ המס

כאמור, יעוץ מס עוסק בקשת רחבה ביותר של צרכים ומטרות, כאשר ישנה עדיפות ברורה למשרד רואי חשבון המסוגל לספק שירותים מקיפים תחת קורת גג אחת. לפניכם סקירה של מספר תחומים מרכזיים בהם מתמקד יעוץ מס:

ייעוץ מס בתחום מיסוי בינלאומי

עקב המגמה הגלובלית שמאפיינת את העולם העסקי חלה רפורמה המסדירה את ענייני המיסוי הבינלאומי. מדינת ישראל חתומה על אמנות עם כ- 50 מדינות , אשר מטרתן למנוע כפל מס ובכך לעודד את עסקאות במדינות המתקשרות. על כן, אחד מתפקידיו העיקריים של יועץ מס הוא לספק לגורמים עסקיים הכוונה ובמידת הצורך תכנון מס אשר יחסוך תשלומי מס מיותרים.

מצבים בו ניתן יעוץ מס

 1. חברות תושבות ישראל הפועלות גם מחוץ לישראל.
 2. חברות המעוניינות בהקמת חברה בחו”ל- סיוע בהקמת חברה בחו”ל וכן ליווי שוטף. עיון בהסכמים שונים הנחתמים בין הצדדים (בהיבט המס ) במהלך הפעילות.
 3. שירותי יעוץ למבנה הפעילות הבינלאומית.
 4. בחינת דיני המס הרלוונטיים לרבות בחינת אפשרויות להתאגדויות משפטיות שונות והשלכות מס.
 5. בחינת השלכות המס בעת הפקת רווחים שוטפים ורווחי הון.
 6. בחינת השלכות מס בעת חלוקת רווחים לבעלי המניות.
 7. מזעור חשיפות מס בין היתר כתוצאה מניכוי מס במקור המוטל על תשלומים שונים.
 8. בחינת יישום אמנות למניעת כפל מס בין המדינות השונות ושילובן במבנה הפעילות הבינלאומית.
 9. בחינת הוראות אנטי תכנוניות בדין הישראלי כגון חברה נשלטת זרה וחברת משלח יד זרה ויישומן למקרה הנדון.
 10. בחינת סוגיה שליטה וניהול בהתאם לפקודה ולחוזרי מס הכנסה.

יעוץ מס בתחום המיסוי הישראלי

לצד הפן הבינלאומי, יעוץ מס עוסק בעיקר ברשויות המס בישראל, כגון מס הכנסה, מס הכנסה ניכויים, מע”מ והמוסד לביטוח לאומי. מטרתו של יועץ המס היא להבין את מהות פעילות בעסק, להנחות ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בעל העסק כדי למצות את הטבות המס באמצעות תכנון מס ע”פ הוראות הפקודה, תקנות מס הכנסה, חוזרי מס הכנסה ופסיקה.
יועץ המס משמש כמתווך בין בעל העסק לרשויות המס, מייצגם בדיוני שומה וביקורות ובכך מקנה לבעל העסק ראש שקט מול הרשויות.

במשרד רואי חשבון- אמנון בן שושן ושות' תוכלו לקבל שירות ראיית חשבון וייעוץ מס ישראלי ובינלאומי מהיר, מקצועי וזמין במגוון תחומים רחב תחת קורת גג אחת. עם זאת אנו רואים במרכז חווית השירות את הקשר האישי שלנו עם לקוחותינו, והיכרות מעמיקה עם צורכיהם העסקיים.