נקודות זיכוי לחייל משוחרר

שיתוף ב email
שיתוף ב print
נקודות זיכוי לחייל משוחרר

סעיף 39א' דן בנושא נקודות זיכוי לחייל משוחרר.

התנאים לקבלת נקודות הזיכוי

  1. "חייל משוחרר" שסיים את "שירותו הסדיר".

"שירות סדיר" – שירות סדיר בצבא הגנה לישראל, במשמר הגבול, ביחידות אחרות במשטרת ישראל או בשירות אחר מוכר וכן שירות לאומי או שירות אזרחי, אך למעט שירות קבע.

חייל משוחרר" – "מי שסיים את שירותו הסדיר, אף אם שוחרר כדין לפני תום התקופה שהוא חייב בה, ובלבד ששירת 12 חודשים לפחות, וכן מי ששוחרר לפני תום התקופה כאמור מטעמי בריאות או מחמת נכות.

  1. נקודות הזיכוי יינתנו רק כנגד הכנסה מ"יגיעה אישית".

ניתן ליהנות מהטבת המס רק כנגד הכנסה מיגיעה אישית (עסק, משלח יד או משכורת). לא ניתן ליהנות מזיכוי המס כנגד הכנסות פאסיביות כגון הכנסות משכר דירה, הכנסות מריבית וכדומה.

  1. יינתן זיכוי של 1/6 נקודת זיכוי בחודש (2 נקודות זיכוי בשנה) לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות הסדיר וזאת למשך 36 חודשים. לגבי גבר נדרש לפחות 23 חודשי שירות מלאים, ולגבי אישה נדרש לפחות 22 חודשי שירות מלאים.

לעומת זאת יינתן זיכוי של 1/12 נקודת זיכוי בחודש (נקודת זיכוי אחת בשנה), לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות – למשך 36 חודשים. לגבי גבר, אם שירת פחות מ- 23 חודשים מלאים ולגבי אישה אם שירתה פחות מ- 22 חודשים מלאים.

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דוח מס לשכיר

דוח שנתי לשכיר – חובת הגשה

דוח שנתי לשכיר – פתח דבר דוח שנתי לשכיר- מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. הנטייה של ציבור השכירים לחשוב שחובת הגשת דוח שנתי לרשות

דוח מס שנתי לעצמאי

דוח מס שנתי לעצמאי

דוח מס שנתי – פתח דברים דוח מס שנתי לעצמאי מאת רואה חשבון אמנון בן שושן. דוח מס שנתי לעצמאי, המכונה גם "טופס 1301", הוא

מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק

מדריך לפתיחת עסק – פתח דבר תהליך פתיחת עסק הוא מורכב. באמצעות מידע מקצועי ורלוונטי, אתם עשויים לגלות שהוא גם מהנה. רגע לפני ההחלטה, להלן

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

משרד רואה חשבון - תושב חוזר - החזר מס הכנסה - רואה חשבון בתל אביב
משרד רואה חשבון