נקודות זיכוי לחייל משוחרר

שיתוף ב email
שיתוף ב print
נקודות זיכוי לחייל משוחרר

סעיף 39א' דן בנושא נקודות זיכוי לחייל משוחרר.

התנאים לקבלת נקודות הזיכוי

  1. "חייל משוחרר" שסיים את "שירותו הסדיר".

"שירות סדיר" – שירות סדיר בצבא הגנה לישראל, במשמר הגבול, ביחידות אחרות במשטרת ישראל או בשירות אחר מוכר וכן שירות לאומי או שירות אזרחי, אך למעט שירות קבע.

חייל משוחרר" – "מי שסיים את שירותו הסדיר, אף אם שוחרר כדין לפני תום התקופה שהוא חייב בה, ובלבד ששירת 12 חודשים לפחות, וכן מי ששוחרר לפני תום התקופה כאמור מטעמי בריאות או מחמת נכות.

  1. נקודות הזיכוי יינתנו רק כנגד הכנסה מ"יגיעה אישית".

ניתן ליהנות מהטבת המס רק כנגד הכנסה מיגיעה אישית (עסק, משלח יד או משכורת). לא ניתן ליהנות מזיכוי המס כנגד הכנסות פאסיביות כגון הכנסות משכר דירה, הכנסות מריבית וכדומה.

  1. יינתן זיכוי של 1/6 נקודת זיכוי בחודש (2 נקודות זיכוי בשנה) לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות הסדיר וזאת למשך 36 חודשים. לגבי גבר נדרש לפחות 23 חודשי שירות מלאים, ולגבי אישה נדרש לפחות 22 חודשי שירות מלאים.

לעומת זאת יינתן זיכוי של 1/12 נקודת זיכוי בחודש (נקודת זיכוי אחת בשנה), לחייל החל מהחודש הראשון שלאחר החודש שבו סיים את השירות – למשך 36 חודשים. לגבי גבר, אם שירת פחות מ- 23 חודשים מלאים ולגבי אישה אם שירתה פחות מ- 22 חודשים מלאים.

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
תושב ישראל פקודת מס הכנסה

תושב ישראל לעניין מס הכנסה

תושב ישראל לעניין פקודת מס הכנסה תושב ישראל לעניין מס הכנסה- מאת אמנון בן שושן רואה חשבון. פקודת מס הכנסה כוללת מבחן מהותי, ומבחן טכני/כמותי

צרו קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

משרד רואה חשבון - תושב חוזר - החזר מס הכנסה - רואה חשבון בתל אביב
משרד רואה חשבון