עוסקים פטורים ועוסקות פטורות, שימו לב!

תקרת מחזור העסקאות החדשה לעוסקים פטורים ועוסקות פטורות בשנת 2019 היא 100,187 ₪.

שנת המס 2019 אמנם רק החלה, אבל במקרה (המשמח!) שבו תעברו או תעבורנה במהלכה את התקרה הנ״ל, יהיה עליכם ועליכן להודיע על כך לסניף המע״מ אליו התיק משויך. ניתן להגיע ישירות לסניף, או לחסוך זמן ולפנות באמצעות רואה או רואת החשבון המייצג/ת בתיק.

חשוב לזכור: בעת הביקור בסניף מע״מ, יש להציג בפני הפקיד/ה את הקבלות שהפקתם והפקתן ללקוחות שלכם ושלכן בשנת המס על מנת להוכיח שעברתם ועברתן את תקרת מחזור העסקאות. רק לאחר שתוכיחו כי מחזור העסקאות שבוצעו עלה על התקרה הנ”ל ויתקבל אישור מהפקיד/ה בסניף מע”מ, תסווגו מ״עוסק פטור״ ל״עוסק מורשה״. או במקרה שטרם עברתם את התקרה, אבל יש סיכוי וודאי שהמעבר יחול בעתיד הנראה לעין, אז תידרשו להסבר והצגת מסמכים מבססים. 

במקרה, שבו החריגה מהתקרה אינה מהותית ואין צפי לעבור אותה גם בשנת המס העוקבת, ניתן להגיש בקשה לפקיד/ה מע”מ, שלא לבצע את שינוי הסיווג. מניסיון, חלק ממשרדי מע”מ נעתרו לבקשה זו.

האם שמעת על פורום עוסקים פטורים?
הפורום הוקם במיוחד עבורכם/ן ונותן מענה לכל השאלות והסוגיות של עוסקים פטורים במהלך הפעילות העסקית. הצטרף/י לעשרות עוסקים פטורים ותוכל/י לשתף חברים בחוויות וליהנות מייעוץ מהיר ומקצועי ממיטב המומחים במשרדינו.
למעבר לפורום לחץ כאן

משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות’ מלווה בהצלחה מוכחת עוסקים פטורים החל משלב ההקמה לאורך כל הפעילות העסקית. הצלחת העסק שלך אתנו מובטחת.
בוא/י ותכנן/י את העתיד העסקי שלך אתנו. עם הטובים ביותר.